באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. למידע נוסף עיין בתנאי השימוש
 
שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

אמטריקס הוא נוזל צלול חסר- צבע, לטיפול בציפורניים הנגועות בזיהום פטרייתי (פטרת ציפורניים) או בפסוריאזיס. המוצר אושר על ידי משרד הבריאות והוא רשום בפנקס אמ"ר. יש להתייעץ עם הרופא לפני השימוש בו. 

אמטריקס היא תמיסה נוזלית, נוסחת פטנט, המכילה פרופילן גליקול, גליצרול, אוריאה וחומצה לקטית. מרכיבים אלו נמצאים באופן שכיח גם בתכשירים רפואיים דרמטולוגים רבים. המרכיבים הלא פעילים באמטריקס כוללים סודיום הידרוקסיד ומים. אמטריקס נטול חומרים משמרים וריח. המרכיבים מתכלים במלואם.

אמטריקס הנו בעל השפעה קרטוליטית פיזיקלית ומפרק את התאים הפטרייתיים אשר בדרך כלל גורמים לזיהום פטרייתי בציפורניים. אמטריקס מגביר את ההידרציה, מחליק בעדינות את השכבות החיצוניות של לוחית הציפורן ועל-ידי שינוי הסביבה המיקרוסקופית של הציפורן ושיפור שלמות פני שטח הציפורן, שומר על הציפורן במצב טוב. סימנים ראשוניים להטבה נראים בדרך-כלל לאחר 1-2 שבועות טיפול.

סימנים ראשוניים להטבה נראים בדרך כלל לאחר 1-2 שבועות טיפול.

לצפייה בפטרת ציפורניים תמונות תוצאות לפני ואחרי - לחץ כאן

משך הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב ההתחלתי אך, במקרים רבים יידרשו 3-6 חודשי טיפול להשגת תוצאות מיטביות. יש להמשיך בטיפול עד אשר ציפורן בריאה גדלה.

יש למרוח אמטריקס פעם ביום על הציפורניים הנגועות. יש לכסות כל ציפורן ואת קצות הציפורניים החופשיים בשכבה דקה של אמטריקס. עדיף למרוח אמטריקס בשעות הערב.

גירוי קל וחולף של העור הסמוך לציפורן וכן שינויים בצבע הציפורן יכולים להופיע בחלק מן המטופלים. בנוסף, תיתכן התרופפות/היפרדות של הציפורן ממיטת הציפורן כולל הינתקות של החלק הנגוע של הציפורן.

כן. אמטריקס יכול לסייע לך להיפטר מפטרת ציפורני הרגליים והידיים.

יש להימנע משימוש בלק במהלך הטיפול מחשש לפגיעה בפעילות הרצויה של אמטריקס.

קיים ניסיון מוגבל בילדים, לכן יש להיוועץ ברופא לפני הטיפול בהם.

לאמטריקס פעילות מקומית בלבד כך שניתן להשתמש בו בהריון והנקה.

שפופרת של 10 מ"ל מספיקה בממוצע ללא יותר משלשה חודשים כאשר מורחים אותה על לא יותר משלוש ציפורניים.
משך הזמן שתספיק השפופרת יכול להשתנות בהתאם למספר וגודל הציפורניים המטופלות.

בבתי המרקחת של כל קופות החולים, בתי המרקחת הפרטיים וברשתות הפארם או לרכישה און ליין - לחץ כאן